Archiwum kategorii 'Studio i Okolice'

6 April 2009

Kilka słów o drugiej edycji Studyjniaków – wtorek i środę 24 i 25 marca spędziłem w Poznaniu na warsztatach u Grześka Nelca. Te odbywały się w konwencji “podpatrujemy mistrza przy pracy”, co oznaczało w praktyce, że tylko on fotografował podpięty do studyjnych lamp błyskowych. Tyle, że krew nie woda i trudno usiedzieć w miejscu z odłożonym aparatem i wyłącznie się przyglądać : ) Efekty strzelania z za pleców Grześka przy świetle zastanym poniżej – mam nadzieję, że te zdjęcia oddadzą choć trochę z rewelacyjnej atmosfery tego spotkania.

Studyjniaki II
Zobacz cały wpis »Coś mi się wydaje, że ubiegłoroczne warsztaty u Dutego mają szansę przerodzić się w wydarzenie cykliczne, ale o tym na koniec. W swej drugiej edycji przebiegały one pod kryptonimem “Strobist” : ) Sobotnią zabawę z naszymi “błyskogratami” zaczęliśmy od podziękowania dla opatrzności za to, że po piątkowym wyjątkowo mokrym i zimnym dniu sobota powitała nas słonkiem i temperaturą, która nie groziła przeziębieniem. Kilka chwil później spotkaliśmy się z “naszymi” modelami by po wypakowaniu sprzętu zacząć pierwszą część zdjęć na terenie ruin kościoła w centrum Chojny.

Od strony logistycznej wyglądało to tak, że z racji posiadania PocketWizard‘ów pracujących w dwóch standardach częstotliwości podzieliliśmy się na dwie samodzielne i stałe w swym składzie ekipy, co nie do końca było dobrym pomysłem, na przykład z tego powodu część z nas ominęła okazja popracowania w terenie na typowych lampach studyjnych (niemniej kilka razy mocniejszych od zwykłych lamp dedykowanych) zasilanych z travelpack’a (FomeiPowerStar-1). Na drugą część spotkania przenieśliśmy się na teren poniemieckiego (do roku 1945), a później poradzieckiego wojskowego lotniska pod Chojną. Dla mnie – osobnika z pociągiem do militariów – klimaty tego miejsca były fantastyczne (bunkry chroniące stacjonujące w nich myśliwce, pas startowy mogący przyjąć lądowanie największych samolotów transportowych z czasów Układu Warszawskiego i unosząca się w powietrzu aura tajemnicy wojskowej) lub po prostu ciekawa widokowo “miejscówka” dla pozostałej części ludzkości : )

Idea tej techniki jest w sumie prosta, ale dla kogoś kto nie miał z nią wcześniej do czynienia (piszę o sobie) ma znamiona magii ;). W moim przypadku (backstage’owo, nie zawsze z lampą, za to ostatecznie ze zrozumieniem tematu ; ) ) wypadło to tak:

Cyfrowa Ciemnia II
Zobacz cały wpis »Agnieszka

Autor: Piotrek Kaleta
16 March 2008

Obiecałem kolejną galerię – dziś znalazłem kilkach chwil na kolejny “pospotkaniowy” wpis:
Modelka – Agnieszka / agencja „Face”
Wizaż – Sylwii Ratajczyk.
Światło i efekty specjalne – Jacek Kacprzak :)

Studjniaki_I-Agnieszka-01
Zobacz cały wpis »Maja

Autor: Piotrek Kaleta
5 March 2008

Pierwsza z galerii po spotkaniu w Łodzi
Modelka – Maja / agencja “Face”
Wizaż – Sylwii Ratajczyk.
Światło – Jacek Kacprzak :)

Studjniaki_I-Maja-01
Zobacz cały wpis »29 February 2008

… czyli świecenia w studio techniki mniej lub bardziej magiczne.

He he :) I pomyśleć, że to spotkanie kilku osób „siedzących po uszy” w fotografii studyjnej (teoretycznie ślubnej) lub też chcących ugryźć ten temat prawie nie doszło do skutku z powodu wycofania się kilku ważnych dla niego uczestników. Ostatecznie udało się i w czwartek koło 11.00 z Tomkiem Burzałą dotarliśmy do łódzkiego studia „Uno per Due”. Na miejscu byli już: Czarek Pięgot z żoną Anią, Jacek Kacprzak, Marek Bodzioch, Jakub Majewski i Darek Szubiński a kibicował nam wszystkim Zbyszek Kruk. W roli „guru” wystąpił Jacek, wizaż w wykonaniu Sylwii Ratajczyk, modelki i modela „udostępniła” łódzka agencja „Face” – dziękujemy. Kto nie był, niech żałuje, koto miał być a nie dojechał niech żałuje podwójnie :P Poniżej klika zdjęć próbujących oddać atmosferę spotkania oraz backtage’y sesji Mają, Agnieszką, Marcinem i Patrycją. Ich sesje w najbliższych dniach znajdziesz w dziale „Studio i Okolice”.

Studjniaki_I-Ekipa-01

Zobacz cały wpis »