14 November 2011

Od kilku dni ktoś wysyła (albo wysyłał ale konsekwencje techniczne tego trwają do tej chwili) bardzo duże ilości spamu podszywając się pod moje  firmowe konto pocztowe.

Wszystkie osoby, które dotknęła działalność tego osobnika chciałbym w tym miejscu przeprosić, ale naprawdę niewiele więcej mogę w tej chwili zrobić :\\ Na chwilę obecną konto eMail, pod które się podszyto jest zablokowane.

Piotrek
4 Responses to “SPAM – problem z moją skrzynką eMailową”

 1. Maciek Says:

  Piotr,

  Na szczescie, nie podszyto sie, lecz tylko uzyto Twojego adresu do rozsylania wiadomosci SPAM – zerkam na zrodlo wiadomosci e-mail. W tym przypadku, to nie Twoj e-mail jest interpretowany, jako spamerski, ale adres IP spamera. Nie pierwszy i nie ostatni raz uzyto losowego e-mailu (tym razem padlo na Twoj), wiec nie nalezy sie tym stresowac.

  Mimo wszystko, dobrze jest wlaczyc – o ile juz nie masz tego zrobionego – bezkompromisowa autoryzacje SMTP (w programie pocztowym) lub uzywac skrzynki pocztowej przez strone WWW i dalej spokojnie uzywac tego adresu.

  Bardziej zastanawialbym sie tym, skad i jak spamerzy pozyskali adresy e-mail. Ale to nie ma znaczenia, bo juz je maja.

  Sam zablokowales konto e-mail czy zrobil to Twoj hostingowiec?

  Pozdrawiam! Maciek

 2. Piotrek Kaleta Says:

  >>W tym przypadku, to nie Twoj e-mail jest interpretowany, jako spamerski, ale adres IP spamera.
  no tak – ale to już strona techniczna, ludziska widzą jako nadawcę moje konto email :\

  >>Bardziej zastanawialbym sie tym, skad i jak spamerzy pozyskali adresy e-mail. Ale to nie ma znaczenia, bo juz je maja.
  no tu znam odpowiedź, ale to raczej na PRIV :\

  >>Sam zablokowales konto e-mail czy zrobil to Twoj hostingowiec?
  sam to za cienki jestem – pomogła osoba która z nimi się już “użerała” :) Swoją drogą to podziękowania dla niej za poświęcony mi czas :)

 3. Sanchez Says:

  Fajnie że ten wpis powstał. Przynajmniej wiadomo co się stało :)

  Jeżeli mogę coś zasugerować czy podpowiedzieć to warto “zainwestować” w rekord SPF domeny, który wyznacza jakie serwery mogą wysyłać pocztę z Twojej domeny. Dobrze skonfigurowane serwery pocztowe mogą wtedy odrzucić spokojnie wiadomości wysłane z innego adresu IP niż ten podany w DNS.

  pozdrawiam!

 4. Piotrek Kaleta Says:

  >>warto “zainwestować” w rekord SPF domeny
  od wczoraj jest (tu znów podziękowania dla osoby która mi pomagała w sprzątaniu tego bajzlu) v=spf1 mx -all co raczej powinno załatwić sprawę – szkoda tylko, że to nie jest domyślnie ustawiane przez Netart :\

Skomentujesz?