O Mnie

Autor: Piotrek Kaleta
14 May 2014

cześć :)

To miejsce na blogu tradycyjnie ma przybliżyć bloggera, więc wypadałoby napisać coś o sobie. Problemem nie jest to by napisać coś w ogóle, tylko by nie wpaść przy tym w któryś z “odcieni” samochwalstwa. Może być ciężko, ale spróbuję : )

Czy pisać o tym, że aparat fotograficzny towarzyszy mi od dzieciństwa? Choć nie będę w tej kwestii ani pierwszym ani ostatnim, to chyba powinienem. Bo w sumie o ile nie jest ważne, że była to Smiena8M (potem Zenit TTL, Lubitiel 166, Pentacon Six, Kiev 88, Rolleiflex 6008, Nikon F9ox, Nikon D200, Canon 5D czy obecnie Nikon D3 a za jakiś czas pewnie jeszcze coś innego – to w końcu tylko narzędzia, takie same jak dłuto, łopata, klawiatura czy grzebień) to ważne jest to, że zatrzymywanie czasu na kliszy i jego późniejsze przelewanie na papier fotograficzny pozwala zacząć patrzeć na otaczający świat zupełnie inaczej. Jeżeli idziesz ulicą i zamiast po prostu patrzeć zaczynasz “kadrować”, analizować światło, jego intensywność i myśleć: jak by to wszyło na zdjęciu to z pewnością wiesz o czym piszę : ) W każdym razie częściowe efekty takiego patrzenia “inaczej” na świat masz okazję oglądać na tym blogu.

O czym jeszcze powinienem napisać? Na pewno o tym, że jestem szczęściarzem. Bo jeżeli mogę łączyć pasję z pracą, to chyba jestem szczęściarzem? Bo jeżeli moją pracą jest towarzyszenie dwojgu ludzi w najważniejszym w ich życiu dniu i dokumentowanie wszystkich radości i wzruszeń, to chyba jestem szczęściarzem? Bo jeżeli w tym wszystkim wspiera mnie wspaniała żonka, to chyba jestem szczęściarzem?

Dość nudzenia – wracajcie do zdjęć :P

miszka6-250